lahzeha
23 اسفند 1401 - 21:58

آغاز طرح ویژه عیدانه اداره استاندارد در بازار ایلام

مدیرکل استاندار استان ایلام گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان نظارت ویژه بر بازار توسط بازرسان این اداره کل در قالب طرح عیدانه انجام خواهد شد.

مهناز همتی  مدیرکل استاندار استان ایلام شامگاه امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام از آغاز طرح ویژه عیدانه استاندارد ایلام در بازار استان خبر داد و بیان کرد: با  اشاره به فرا رسیدن روزهای پایانی سال، ایام نوروز و ماه مبارک رمضان و از طرفی افزایش تقاضای عمومی برای تهیه بسیاری از کالاها و ضرورت کنترل و نظارت ویژه بر بازار توسط بازرسان این اداره کل در قالب طرح عیدانه انجام خواهد شد. 

وی افزود: هدف از اجرای این طرح ارائه مطلوب خدمات و کالای استاندارد به عموم شهروندان و مسافران نوروزی است . 

مدیرکل استاندار استان ایلام در ادامه بیان کرد: منظور ارائه خدمات مطلوب و کیفی به عموم شهروندان و مسافران نوروزی، نظارت دقیق بر کالاها، خدمات، هتل‌ها، زائر سراها، رستوران‌ها، مراکز تفریحی و خدماتی انجام می‌شود. 

همتی با اشاره به این که  نظارت بر بازار در ایام نوروز تشدید خواهد شد اظهار کرد: در این بازرسی‌ها، کالاها و خدمات مشمول استاندارد اجباری کنترل و در صورت وجود و توزیع کالاها ی فاقد پروانه استاندارد و پایین‌تر از حد کیفیت، خدمات فاقد ایمنی و استاندارد، برابر قوانین رسیدگی و برخورد خواهد شد. 

مدیر کل استاندارد ایلام بیان کرد: طرح عیدانه استاندارد، با هدف ترویج مسئولیت اجتماعی و خیر همگانی با همکاری دستگاه‌های اجرایی در سطح استان اجرا خواهد شد. 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: به منظور صیانت از حقوق آحاد مردم در نظام تولید، توزیع و مصرف و «جلوگیری از کم فروشی، گرانفروشی» و همچنین در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و خدمات دهی و خدمات رسانی بهینه و رضایتمندی مهمانان نوروزی که این استان را انتخاب کرده‌اند، این طرح در تمام شهرستان‌های استان انجام شده است. 

مدیرکل استاندارد ایلام در پایان گفت: شهروندان و مسافران نوروزی می‌توانند با ارسال کد ده رقمی زیر نشان استاندارد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷، شخصاً از اعتبار و اصالت علامت استاندارد درج شده روی کالا، اطلاع حاصل نمایند و در صورت مشاهده موارد مغایر با استاندارد، موضوع را از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۱۵۱۷ به اداره کل استاندارد ایلام اطلاع دهند. 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1093359